Oldalak

2015. május 30., szombat

Tiffany Reisz: Az úrnő (Eredendő bűnösök 4.)



„– (…) Itt Søren dönt. Kingsley a végrehajtó.
- És te mit csinálsz?
- Erre a kérdésre már tudod a választ, Grace. Azt, amit akarok.”


Előző részekről írtam:
Fülszöveg:
Az Eredendő Bűnösök sorozat befejező része ott folytatódik, ahol a harmadik kötet félbemaradt: Nora Sutherlin, az ünnepelt dominatrix, a híres erotikus szerző egy szobában találja magát, két férfi társaságában. Más körülmények között élvezné ezt a kis játékot, de most partnerei nem játszani akarnak.

Hamarosan megérti: ha életben akar maradni, fogvatartói Seherezádéjává kell válnia, miközben bíznia kell abban, hogy szerettei – Wesley, Kingsley, de legfőképpen Soren – rá fognak jönni, hogyan mentsék meg.
Egy halottal azonban nehéz vitázni, és Marie-Laurie, Kingsley nővére és Soren elhunytnak hitt neje minden, csak nem kompromisszumkész. Egy sértett nőnél pedig nincs veszélyesebb ellenség, és bár Nora mindezt tudja, lassacskán mindent elmesél az asszonynak arról, hogyan lett egy katolikus pap szeretője, miközben egyre mocskosabb részleteket tár fel a múltból…

A háttérben Soren, Nora és Kingsley életének minden fontos szereplője csendben várakozik, hogy aztán az összekuszált szálakat kibogozva az olvasó is megtudja, kicsoda Nora Sutherlin valójában. Vagy legalábbis elhiggye, hogy tudja…
Eredeti mű: Tiffany Reisz: The Mistress
Eredeti megjelenés éve: 2013
Athenaeum, Budapest, 2015
ISBN: 9789632934297 · Fordította: Márton Andrea

2015. május 27., szerda

Vavyan Fable: Édes, mint a bűn



„Apropó, Aphrodité. Aki ezt a mitológiai históriát kitalálta, ügyelhetett volna, hogy ne adja meg az istennő hajszínét. Nem ügyelt, leszögezte: Aphrodité szőke. Azóta buknak a férfiak a szőke nőkre. Kivált, ha a szőkék húszéves csibék.”
(Halálharmat)

 

Fülszöveg:
A nagy sikerű elbeszéléskötet újabb írásokkal bővült, felfrissült kiadása. Megint köztünk jár Talpig Jane, Gianetto hadnagy, Zöld Cafat, Halálsikoly, UFO kapitány, a Homo Paciensek – és a többiek!

Eredeti megjelenés éve: 1991
Fabyen, Budapest, 2013
400 oldal · ISBN: 9789639300507

2015. május 25., hétfő

Ann Aguirre: Horda (Razorland-trilógia 3.)



„(…) az az elképzelés, hogy székben ülve nézzem, ahogy mindent felfalnak a lángok, mindennél jobban taszított engem. Belehalnék, ha semmit nem tennék, miközben képes lennék harcolni. Talán el kell fogadnom, hogy nem nekem való a békés élet. Örökre bánnám, ha nem próbáltam volna meg javítani a dolgokon, mielőtt túl késő lenne.”


Fülszöveg:
Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz. 
A horda megérkezett.
Pikk élete örökös harcból állt, amíg Megváltásban be nem fogadták. A várost azonban körülzárták a mutáns korcsok, és félő, hogy a lány máris elveszíti a nem rég megszerzett biztonságot, új, szerető családját.
Barátaival, Fakóval, Kószával és Tegannal ezért lehetetlen küldetést vállal: titokban elhagyja a települést, hogy segítséget szerezzen és megmentse azokat, akiknek új életét köszönheti. Amikor útnak indulnak, Pikk még nem is sejti, hogy a mindent eldöntő csata felé száguld. A korcsok már nem azok az értelem nélküli szörnyek, amiket az Enklávéban megismert: uralják a vadont, emberek városait rohanják le, felderítőket küldenek ki. Véres háború közeleg, olyan küzdelem, amilyenre évszázadok óta nem volt példa. De az emberiség már elfeledte, hogyan álljon ki magáért.

Csak egy valaki képes összefogni őket: Pikk.
A tét ezúttal nem csupán egy enkláve, egy helyőrség, vagy egy városka. Az egykori vadásznő most a teljes emberi faj túléléséért kénytelen fegyvert rántani, noha ő maga sem tudja, egyetlen lány és maroknyi barát megállíthatja-e a pusztítás hordáját…
Eredeti mű: Ann Aguirre: Horde
Eredeti megjelenés éve: 2013
Fumax, Budapest, 2014
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639861916 · Fordította: A. M. Aranth

2015. május 22., péntek

Jussi Adler-Olsen: Palackposta (A Q-ügyosztály esetei 3.)



„Ez a levél az volt, aminek látszott.
Egy kétségbeesett segélykiáltás.”


Fülszöveg:
2009-et írunk. Skóciában egy palackba zárt üzenetet sodor partra a tenger. A foszladozó papíron már alig olvashatók a vérrel írt sorok, amelyben egy testvérpár kér segítséget. A vizsgálódó helyi rendőrök kiderítik, hogy a palackot Dániában dobták vízbe, 1996-ban. Így kerül az ügy a koppenhágai rendőrség döglött aktákkal foglalkozó osztályára, azaz Carl Mørck nyomozó asztalára. Carl, valamint segítői, Assad és Rose gyorsan rájönnek arra, hogy a levelet egy bizonyos Poul Holt írta, akit öccsével együtt raboltak el tizenhárom évvel ezelőtt, ám az eltűnésüket annak idején nem jelentették. De élnek, élhetnek-e még, s ha igen, vajon hol?
Eredeti mű: Jussi Adler-Olsen: Flaskepost fra P
Eredeti megjelenés éve: 2009
Animus, Budapest, 2013
448 oldal · ISBN: 9789633241202 · Fordította: Torma Péter 

2015. május 20., szerda

Mozizó 3. – A romantikus, a jó, a rossz és az "ezt el se olvasom könyvben" feldolgozások

(Ismét egy újabb Mozizó bejegyzés, az összes elérhető a mozizo címke alatt!)

Igazából már egy ideje fontolgatom ezt a bejegyzést, bár lényegesen nehezebben állok neki a filmipar leszólásának, mint a könyviparénak. Egy könyvvel több időt tölt együtt az ember, mint egy filmmel, ráadásul a filmek által már egy kész világot, adott színész által eljátszott karaktereket kapunk és nincs szükség a fantáziánkra. Illetve néha mégis… ha látunk egy filmet, amiről nem tudjuk elképzelni, milyen lehet ez könyvben?!

Milyen filmekről is szól ez a bejegyzésem?
  • Megnéztem egy ifjúsági disztópia filmre adaptálását: Az emlékek őre.
  • Ugyanazon sztori kétféle feldolgozását: Jane Eyre.
  • Shannon Hale regényének filmre vitele nagyon érdekelt, szóval őt is leültem megnézni: Austenland - Vakáció Mr. Darcyval.
  • Édesanyám hazahozott egy thrillert, amit kedve szottyant végigborzongani, aztán kiderült, hogy el akarom előbb olvasni. Ezt ő leszavazta, megnéztük és máris nincs kedvem elolvasni: Holtodiglan.


☀ ☀ ☀ ☀ ☀

2015. május 18., hétfő

Terry Pratchett: Mort (HALÁL alsorozat 1.) (Korongvilág 4.)



„– De hát maga a Halál – felelte Mort. – Maga embereket öl!
Én? Méghogy ölök?, kérdezte a Halál sértetten. Dehogyis! Az emberek meghalnak, de az az ő dolguk. Én csak onnantól veszem át őket. Végtére is, átkozottul ostobának tűnne egy olyan világ, ahol az embereket megölik, és mégsem halnak meg, nem?
– Hát, de… – felelte Mort kétkedve.”


Fülszöveg:
A Halál előbb-utóbb mindenkiért eljön a Korongvilágon. És Mortért egy olyan ajánlattal jön el, amelyet a fiatalember nem utasíthat vissza. (Szó szerint nem utasíthatja vissza, mert a meghalás nem feltétele az alkunak). Igazából egy meglehetősen jó ajánlatról van szó. Mortnak a Halál inasaként ingyen szállás és ellátás jár. Használhatja a céges lovat. És egyáltalán nem kell majd szabadságot kivennie a családtagok temetésére. De az ifjú Mort az egyértelmű előnyök ellenére szép lassan felfedezi, hogy komoly hátulütői is vannak annak, ha az ember a Kaszásnak dolgozik… mert a tökéletes állás könnyen az ember szerelmi életének gyilkosává válhat.
Eredeti mű: Terry Pratchett: Mort
Eredeti megjelenés éve: 1987
312 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633950098 · Fordította: Farkas Veronika

2015. május 16., szombat

Joanne Harris: Csokoládé (Csokoládé-trilógia 1.) (könyv és film)



„Álmokat árulok, könnyű kis vigasztalást, édes és ártalmatlan kísértéseket, hogy a szentek fancsali képpel pottyanjanak a magasból a pralinés és nugátos tálcák közé.
Hát olyan nagy bűn ez?
Reynaud tisztelendő szerint igen.”


Fülszöveg:
{
Ismeretlen, titokzatos fiatal nő, Vianne Rocher érkezik a kis faluba, Lasquenet-be, és megnyitja „csokoládézóját” – a tenyérnyi kávézóval kombinált csokoládéboltot. Végre van egy hely, ahol elsuttoghatók a titkok, megszellőztethetők a sérelmek, kipróbálhatók az álmok. Amikor Vianne húsvétra csokoládéfesztivált szervez, a falu egész közösségét megosztja… Íme az első olyan regény, amelyben a csokoládé elfoglalja a maga méltó helyét. A tartalmas, okos és franciásan pajzán könyv valamennyi érzékszervnek irodalmi ünnepet kínál.
{
Eredeti mű: Joanne Harris: Chocolat
Eredeti megjelenés éve: 1999
Ulpius-ház, Budapest, 2005
310 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639475602 · Fordította: Szántó Judit
{

2015. május 15., péntek

Anitiger - TMI Book Tag (Túl Sok Információ)



Ugyebár gyakorta szoktam innen-onnan elcsent BookTageket kitöltögetni, de ezt most @Vivi_-től, Vivi könyves blogjának bloggerétől kaptam! Ezúton is szeretném megköszönni, hogy egy ilyen izgalmas kérdéssornál rám gondolt! Természetesen az általa kitöltött taget is elolvashatjátok, ha < IDE > kattintotok! (OFF: Mindenképpen érdemes meglesni a blogot, mert gyönyörűen néz ki!)

Szóval ma a Too Much Information, azaz Túl Sok Információ könyves taget töltöttem ki. Jóóóó lassan, ugyanis 50 kérdésre válaszolni nem piskóta dolog. Ráadásul néha el-elgurult a gyógyszerem is. Pardon a beszólásokért, de én itt élem ki magamat.

Egyébként kissé elvakult Cassandra Clare és Árnyvadász rajongó vagyok, mert ahányszor csak meglátom a TMI rövidítést, nekem a The Mortal Instruments (A Végzet Ereklyéi ~magyarul) jut róla eszembe. Sorry, folks.
{ { { { {

2015. május 14., csütörtök

P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér (A csudálatos Mary Poppins 2.) + Banks úr megmentése FILM



„– Ebből elég volt! – mondta Mary Poppins, és dühösen nézett Jane-re. – Ha ebben a házban valaki is szép, az… – Elhallgatott, és önelégült mosollyal szemlélte tükörképét.
– Kicsoda? – kérdezte kórusban Jane és Michael.
– Azt nem hívják Banksnek! – vetette oda Mary Poppins. – Most pedig elhallgassatok!”


Előző rész:  A csudálatos Mary 
Fülszöveg:
Emlékeztek még arra a napra, amikor Mary Poppins először jelent meg a Cseresznyefa utcában? És arra, hogy mennyi bámulatos kalandban volt részük a Banks gyerekeknek Mary oldalán egészen addig a napig, amikor megfordult a szél, és Mary éppolyan váratlanul, mint ahogy érkezett, elrepült az esernyőjével? A csudálatos Mary azonban szerencsére nem örökre távozott a Banks házból. Egy papírsárkány segítségével visszatér Jane-hez és Michaelhez, legalábbis annak a zsinórján ereszkedik le a földre – ezt a parkőr is tanúsíthatja. De akárhogy is, annyi bizonyos, hogy a csudálatos dadatündér mellett a Banks gyerekek talán még az eddigieknél is érdekesebb, izgalmasabb kalandokat élnek át. Travers méltán világsikert aratott Mary Poppins-könyveinek második kötetét veheti most kézbe az olvasó; ez a kötet is Mary Shepard illusztrációival jelenik meg.

Eredeti mű: P. L. Travers: Mary Poppins Comes Back
Eredeti megjelenés éve: 1935
Móra, Budapest, 1974
332 oldal · puhatáblás · ISBN: 963110219X · Fordította: Borbás Mária, Székely Magda · Illusztrálta: Mary Shepard

2015. május 11., hétfő

Andy Weir: A marsi

Nyomokban káromkodást tartalmaz!

– Milyen érzés lehet? – tűnődött. – Ott ragadt, azt hiszi, teljesen egyedül van, és lemondtunk róla. Milyen hatással van ez egy ember lelkiállapotára?
Visszafordult Venkathoz.
– Vajon mire gondolhat éppen?

NAPLÓBEJEGYZÉS: 61. SOL
Hogy lehet, hogy Aquaman képes irányítani a bálnákat? Hiszen azok emlősök! Ennek semmi értelme.



Fülszöveg:
Hat nappal ezelőtt Mark Watney az elsők között érkezett a Marsra. Most úgy fest, hogy ő lesz az első ember, aki ott is hal meg.

Miután csaknem végez vele egy porvihar, ami evakuációra kényszeríti az őt halottnak gondoló társait, Mark teljesen egyedül a Marson ragad. Még arra is képtelen, hogy üzenetet küldjön a Földre, és tudassa a világgal, hogy életben van – de még ha üzenhetne is, a készletei elfogynának, mielőtt egy mentőakció a segítségére siethetne.

Bár valószínűleg úgysem lesz ideje éhen halni. Sokkal valószínűbb, hogy még azelőtt vesztét okozzák a sérült berendezések, a könyörtelen környezet vagy egyszerűen csak a jó öreg „emberi tényező”.

De Mark nem hajlandó feladni. Találékonyságát, mérnöki képességeit, és az élethez való hajthatatlan, makacs ragaszkodását latba vetve, rendíthetetlenül állja a sarat a látszólag leküzdhetetlen akadályok sorozatával szemben. Vajon elegendőnek bizonyul-e leleményessége a lehetetlen véghezviteléhez?
Eredeti mű: Andy Weir: The Martian
Fumax, Budapest, 2014
358 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639861831 · Fordította: Rusznyák Csaba

2015. május 8., péntek

Marie Lu: Legend - Legenda (Legenda-trilógia 1.)



„Le foglak vadászni. Egyenként kutatom át Los Angeles összes utcáját utánad. A Köztársaság minden utcáját átkutatom, ha kell. Átverlek, lépre csallak, hazudok és lopok, hogy megtaláljalak, előcsallak a rejtekhelyedről, és addig űzlek, amíg nem lesz hová menned. Még nem tudod, de már halott vagy.”


Fülszöveg:
Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.
A hajdani Los Angeles partvidékét elöntötte a tenger. Észak-Amerika két nemzetre szakadt; a Köztársaság hadban áll a Kolóniákkal. A jómódú környéken, az elithez tartozó családba született, tizenöt éves June kivételes tehetség. kötelességtudó, szenvedélyes, a haza iránt elkötelezett, nyitva áll előtte az út a Köztársaság legmagasabb katonai köreibe. A Lake Szektorban, a nyomornegyedben született, tizenöt éves Day a Köztársaság legkeresettebb bűnözője. De a szándékai korántsem olyan elítélendők, mint azt gondolnánk. Ők ketten két külön világban élnek, és talán sosem keresztezné egymást az útjuk, ám egy nap June bátyja gyilkosság áldozatává válik. Az első számú gyanúsított Day lesz. Ezzel kezdetét veszi a mindent eldöntő macska-egér játék, melyben Day kétségbeesett versenyt fut a családja életéért, miközben June elszántan igyekszik megbosszulni bátyja halálát.

De az események megdöbbentő fordulatot vesznek. Rájönnek, kettejükben van valami közös, és azt is megtudják, milyen messzire hajlandó elmenni a hatalom, hogy megőrizze titkait.

Könyv információk:

Eredeti mű: Marie Lu: Legend
Eredeti megjelenés éve: 2011

Könyvmolyképző, Szeged, 2012
302 oldal · puhatáblás · 
ISBN: 9789632457031 · 
Fordította: AncsaT
A sorozat részei:


(befejezett)

2015. május 5., kedd

Anitiger - I Love Spring Book Tag


Senkit ne csapjon be a BookTag neve, miszerint „Szeretem a Tavaszt” – ugyanis én nem igazán vagyok oda érte. Nem szeretnék lelombozó lenni (haha, egy őszies poén, megvan?), de rémesen utálom a meleget, a bogarakat, a strandolást, a tűző napot, a bogarakat, a forró nacikat, a bodzafa illatát, amitől tüsszögök napok óta. A bikiniket, a napozás-fanatikusokat, a túl gyorsan és tilosban közlekedő kerékpárosokat / motorosokat / autósokat / gyalogosokat, akiknek az agyukra ment a meleg. Hiányzik a hosszú kabátom, a sálaim, a sapkáim, a csizmáim. Meg a bogarakat is utálom, ha még nem írtam volna.

Igyekszem pozitívan hozzáállni, szóval csokorba gyűjtöm (hopp, tavaszi poén!) azokat a dolgokat is, amiket szeretek a tavaszban: jégkása a mélyhűtőben, egy gombóc fagyi kint és egy tányér fagylalt otthon, frissen vágott fű illata a levegőben, jégszilánkosra fagyasztott ásványvíz, térdnadrág, idióta színű indiai ruhák, neonkék/zöld/pink/stb körömlakk a lábkörmeimen, papucs.

Nem túl súlyos lista, nemdebár? Igazából egy hófehér bőrű, barna hajú leányzónak elég rémes a nyár, mert retteg a leégéstől, a hajam pedig fokozatosan kiszőkül…

Ezt a book taget @hepi1122-nél, Adélnál találtam az OlvasóZsák blogon! Az ő kitöltését is elolvashatjátok >> ITT <<!
❖❖❖❖❖

2015. május 4., hétfő

Agatha Christie: Tíz kicsi néger



„– De hisz ez képtelenség? Őrület!
A bíró csöndesen bólintott.
– Az bizony – mondta. – Semmi kétségem felőle, hogy egy őrült hívott meg ide bennünket… Egy veszedelmes őrült, akinek alighanem gyilkos szándékai vannak.”


Fülszöveg:
Tíz egymásnak ismeretlen ember meghívást kap egy pazar villába. A villa egy sziklás, elhagyatott szigeten áll, amely sziget néger fejhez hasonlít, arról kapta a nevét is. A villa titokzatos tulajdonosáról mindenféle pletykák keringenek. A vendégek, bár valamennyiük múltjában van valami, amit legszívesebben elfelejtenének, reménykedve és örömmel érkeznek meg egy pompás nyári estén a sziklás öbölbe. A tulajdonos azonban nincs sehol… A felhőtlennek ígérkező napokat egyre félelmetesebb események árnyékolják be. A sziget látogatóit a különös fordulatok hatására hatalmába keríti a rettegés. Tízen érkeznek. Hányan távoznak?

A bűnügyi regény koronázatlan királynőjének talán legjobb, leghíresebb művét tartja kezében az olvasó.

A láthatatlan hóhér címmel is megjelent.
Eredeti mű: Agatha Christie: Ten Little Niggers
Eredeti megjelenés éve: 1939
Európa, Budapest, 2010
266 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630788984 · Fordította: Szíjgyártó László

2015. május 1., péntek

Havi összefoglaló - ez történt áprilisban!


(Ezt a rovatot a „havi összesítő” címke alatt lehet megtalálni.)

Úgy néz ki, hogy az év negyedik hónapja az eddigi legjobb, ugyanis ezt élveztem eddig a legjobban és ebben a hónapban rengeteg jó dolog történt velem. Máris marha értelmesen összefoglaltam milyen bazijó kis hónap volt, nemdebár? Életemben először összeállítottam egy ajándékcsomagot egy molyos barátnőmnek, leültem csacsogni két dunaújvárosi illetőségű mollyal (@Szimirza és @Jeffi), kaptam rengeteg könyvjelzőt, nyertem könyveket, könyvjelzőket, kaptam ajándékba könyveket, többször fagyiztam jó társaságban. Családilag kirándultunk a dunaföldvári vásárba, sikerült elhagynom a megvett gatyámat. Pech, de azóta is csak röhögünk rajta.

Nem is tűnik olyan rémesnek ez az év.

Bár a Könyvfesztiválra végül nem jutottam el, a Könyvhetet nem akarom kihagyni.