Letérdeltem mellé, és átkaroltam a vállát. – Tudok segíteni valahogy? – Igen – motyogta. – Mondd, hogy hozzám jössz! – Egek. – Arra jutottam, ha ugrat, akkor nem lehet olyan rosszul. Legalább ez némi megkönnyebbülést jelentett. – Lehet, hogy inkább itt helyben visszautasítom az ajánlatodat. Hátha a szerelmi csalódás eltereli a gyelmed a méregről. – Em, rajtad kívül senki sem nevezné figyelemelterelésnek a szerelmi bánatot. Azt hiszem, akkor is együttérzőbb választ kapnék, ha egy könyvespolcot kérnék feleségül. |
|
Emily Wilde nagyszerű tudós, aki nemrég írta meg a világ első átfogó
tündérenciklopédiáját. Kalandjai során a rejtettek számos titkára fényt
derített, mint ahogy tudóstársát és korábbi riválisát, Wendell Bamblebyt is
leleplezte.
Mert Bambleby nemcsak őrjítően megnyerő férfi, hanem száműzött
tündérkirály is egyben, aki mostohaanyja elől menekülve a birodalmába
visszavezető ajtót keresi. S amíg nem jár sikerrel, Emily nem áll készen
arra, hogy elfogadja a házassági ajánlatát – gyengéd érzései ellenére jól
tudja, hogy egy tündért szeretni veszélyes dolog.
Mindeközben Emily új célt is kitűz maga elé: meg szeretné rajzolni a
különböző tündérbirodalmak térképeit. A kutatásai előkészítése közben pedig
Bambleby ismét bajba sodorja, amikor Cambridge-t megszállják a mostohaanyja
által küldött orgyilkosok. Kettejükre új kalandok várnak az osztrák Alpok
festői vidékén, ahol Emily szerint Bambleby birodalmának ajtaja is rejtőzhet,
melynek megtalálása segíthetne a férfinak megmenekülni családja gyilkos
cselszövései elől.
Heather Fawcett nagy sikerű trilógiájának második részében Emilyre ismét nagy veszély vár. Minden erdőben és hasadékban veszedelmes szerzetek leselkednek rá, miközben nemcsak a tündérajtók, de szívének rejtélyes működését is meg kell fejtenie, mielőtt kifut az időből. |
Könyv információk:
Eredeti mű: Emily Wilde’s Map of the
Otherlands Eredeti megjelenés éve: 2024 Agave
Könyvek, Budapest, 2024 352
oldal · puhatáblás · ISBN:
9789635983155 · Fordította:
Ballai Mária Műfaj/zsáner: urban fantasy, tündéres,
romantikus, kalandos, humoros |
A trilógia részei:
1. Emily Wilde tündérenciklopédiája 2. Emily
Wilde atlasza a Másvidékről 3. Emily
Wilde's Compendium of Lost Tales (2025) (folyamatban) |
AGAVE
WEBSHOP / BELEOLVASÓ / MOLY / GOODREADS |
(Az értékeléshez olvass tovább! ⇩ ⬇ ⇩ ⬇ ⇩ )
Szerintem…
Mielőtt belevágunk, nézzük meg, miről is szól a történetünk!
Térjünk vissza a harmincas Emilyhez, aki a drüadológiai tanszék szaktekintélye Cambridgeben. Persze Emily Wilde nem hétköznapi nőszemély, ugyanis a nő óriási fekete kutyája, Árnyék egy zordó / tündérkutya, míg a folyton panaszkodó, kényelmes férfi, Wendell, aki megkérte a kezét, igazából egy tündérudvar uralkodója, aki a hazavető ajtaját keresi. A történet leghétköznapibb alakja Emily unokahúga, Ariadne, aki imádja a tündértudományt és mindenáron beveteti magát a páros Alpokba vezető expedíciójára, de nem csak ő, hanem egy ellenszenves professzor is beugrik az útra, Rose Farris.
Hogy mi az út célja? Egy ötven éve eltűnt professzor rajzai és írásai nyomán felderíteni, hogy Wendell Silva Kupi tündérudvarba vezető ajtaja arra található-e! Irány St. Liesl!
A sorozat első részében Wendell és Emily messze, északon nyomozgatnak, amikor Emily még nagyon elzárkózik a furcsa, morózus, folyton panaszkodó és takarító férfitől, aki viszont jó barátjának gondolja a nőt. A kötet végére annyira összebarátkoznak, hogy Emily nem csak a tudással gazdagodik, hogy a professzortársa egy magasrangú tündérúr, de Wendell megkéri a kezét is... Amire érthető okokból, nem ad választ a lánykérésre... (Hiszen ki ne olvasott volna balsorsú nőkről, akiknek a fejét elcsavarta egy tündér, majd az őrületbe, végül halálba kergette?)
Wendell Bambleby professzor ebben a történetben is épp annyira fura és szerethető, akárcsak az első részben, de mivel az egyébként kicsit karót nyelt Emily naplóit olvassuk regény formába öntve, így nincs túl sok Wendell magasztaló gondolat benne - főszereplőnk többnyire csak aggódik a beteges, fáradékony tündér miatt, akit a mostohaanyja, a királynő le akar vadásztatni. Máskor meg morog Wendell nyafogása és rendmániája miatt, amit én nagyon szerettem.
– Hová lennék nélküled, Em? – Valószínűleg még mindig Németországban nyűglődnél az ajtódat keresve. Én pedig jobban aludnék, mert nem kellene azon törnöm a fejem, mit kezdjek egy tündérkirály házassági ajánlatával. – Ha igent mondtál volna, már rég nem nyomasztana a dolog – magyarázta, kezét az enyémre téve, miközben hüvelykujját incselkedőn végighúzta a bütykeimen. – Írjak neked róla egy esszét? Hosszasan tudnám sorolni az érveket amellett, hogy beadd a derekad.
|
Maga a cselekmény, ami egyaránt felöleli a kutatást a lehetséges tündérajtók iránt és a tündérkirályra vadászók előli menekülést, meglepően izgalmas annak ellenére, hogy nagyon komótosan haladunk előre. Néha fárasztóan lassú az elbeszélés, mert nagyon érzékteletesen és részletesen leír-körülír mindent az író. Persze akadnak pörgős, izgalmas részei is a történetnek, hiszen találkozunk emberevő, támadó rókamanókkal, újra és újra felbukkan Emilynek egy rébuszokban beszélő, szalagokkal babráló, szellemszerű férfi, de egy tündérmacskát is megpróbál elrabolni főszereplőnk egy tündérpalotából!
Összességében
Az első részt jobban szerettem, mert ott Wendell és Emily többet volt együtt, és ezáltal a férfi folyamatosan panaszkodhatott meg moroghatott valami miatt. Kicsit hiányoltam a kekeckedésüket és az egymással való zsörtölődésüket, de tetszett, hogy az új expedíció új tagokkal bővült. Ariadne érdekes teremtés, ahogy Farris professzor is, aki az egyik pillanatban még ki akarja rúgatni a párost, majd benyomul melléjük útitársnak. (És Poe felbukkanásának meg külön örültem, mert őt imádtam már az első részben is!)
Köztes résznek éreztem, de kellett ez az átvezetés a nyitórész és a remélhetőleg nagyszabású lezárás közé, hogy képbe kerüljünk a tündéruralkodónk helyzetével és bepillantást nyerjünk az udvarába. Kíváncsian várom a trilógia utolsó részét!
Értékelés: 4
Külföldi borítómustra:
Kedvcsináló idézetek:
☆
– Igazad van.
Ettől elállt a szavam. Már felkészültem a vitára, a heves tiltakozásra.
– Igazam van – ismételtem meg
– Igen. Poe segített nekünk, ahogy a rókamanó is. És mégis milyen jogon néznék le más lényeket, amikor én sem vagyok különb náluk? A nagyanyám csalódna bennem, ha látná, hogy viselkedem.
Azt hiszem, kiült a döbbenet az arcomra, mert Wendell felnevetett.
☆
Az arcát fürkésztem. Furcsának találtam, hogy ilyesmiről beszél – nos, az összes többi szerzethez hasonlóan ő sem hajlott az önvizsgálatra. De ekkor egy mosoly jelent meg a számon.
– Mi az? – kérdezte.
– Már ne haragudj, de kétlem, hogy valaha is rám tudna ijeszteni egy olyan férfi, aki képtelen kilépni az ajtón, ha van egy gyűrődés a köpönyegén.
☆
– Elsiklasz egy apró részlet fölött, Em – hívta fel rá Wendell a gyelmet. – Azok a lények, akiket ti, tudósok bájosan fafaunoknak neveztek, kellemetlen népség. Még az én királyságomban is. Mi pedig őket üldözzük, nemdebár? Ugye te is tudod, hogy de Greynek feltehetően ez okozta a vesztét?
– Egyetlen történet sem tesz említést arról, hogy halandókat bántottak volna.
– És ebből arra következtetsz, hogy ez soha nem is történt meg? Van rá más magyarázat is.
☆
Ismét felsóhajtott, majd szépen összehajtogatta a pulóvereket, és betette őket a másik bőröndbe. – Bevallom, nem a pakolással van bajom. Egyszerűen nem szeretek utazni. Soha nem fogom megérteni, miért imádnak az emberek ide-oda bolyongani, amikor egyszerűen otthon is maradhatnának. Itt minden olyan, ahogy én szeretem.
☆
– Nem múlhatsz ki azelőtt, hogy eldöntöttem volna, hozzád megyek-e, vagy sem.
☆☆☆☆☆
Saját képek
is, nem saját képek is.
HANGULAT TÁBLA: Emily
Wilde series by Heather Fawcett
Emily
Wilde' #2 a GoodReads-en.
☆☆☆☆☆
Alig fél évvel az Emily Wilde tündérenciklopédiájának megjelenését
követően már olvashatjuk is magyarul Heather Fawcett nagysikerű sorozatának
következő részét! Az Emily Wilde atlasza
a Másvidékről című regényben az Alpokba kalandozunk, ahol a főhőseink a
Wendell Bambleby királyságába vezető ajtót keresik. Tartsatok velünk, ha
kíváncsiak vagytok, mit gondolunk a könyvről!
Nyereményjáték:
Játékunkban a tündérek, elfek mítoszát
járjuk körül – pontosabban azt, mely kultúrákban milyen formában bukkantak
fel ezek a természetfeletti lények. A feladatotok mindössze annyi, hogy
helyesen válaszoljatok az állomásokon feltett kérdésekre.
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után
nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a
kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak
magyarországi címre postáz.)
|
Sorolj fel 3
tündérfajtát, akiket megkülönböztetnek a kelta hiedelemvilágban!
ÁLLOMÁSLISTA:
10.22. Readinspo 10.24. Utószó 10.26. Hagyjatok!
Olvasok! 10.28. Spirit
Bliss Sárga könyves út 10.30. Dreamworld |
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése