2023. április 19., szerda



Brianna Wiest: Te magad vagy a hegy | Blogturné Klub könyvajánló

ALCÍM: Hogyan szerezzük vissza az irányítást önmagunk felett

 

 

A hegy a köztünk és a vágyott életünk között húzódó akadály. Szembenézni vele - ez az egyetlen út, amely elvezet a szabadsághoz és kiteljesedéshez. Azért vagyunk itt, mert valamilyen trigger megmutatta a sérülésünket, sérülésünk pedig megmutatja az utat, az út pedig megmutatja a sorsunkat.

 




Az életben semmi sem tart vissza jobban saját magunknál. Ha örökösen szakadék választja el azt, ahol vagyunk, attól, ahol lenni szeretnénk – és hiába próbáljuk áthidalni, megakadályoz benne saját ellenállásunk, fájdalmunk, a kellemetlenség érzete –, ez szinte mindig az önszabotázs hatása. A felszínen úgy tűnhet, hogy az önszabotázs mazochizmus. Mintha az öngyűlölet, az önbizalomhiány, a hiányzó akaraterő jele volna. Valójában azonban egyszerűen egy öntudatlan szükségletet fejez ki, amelyet az önszabotáló viselkedés elégít ki. Ahhoz, hogy leküzdhessük, lélektani mélyfúrást kell végeznünk. Meg kell találnunk a traumatizáló eseményt, ki kell engednünk a feldolgozatlan érzelmeket, egészségesebb utat kell találnunk szükségleteink kielégítésére, újra kell teremtenünk az énképünket, fejlesztenünk kell néhány képességet, például érzelmi intelligenciánkat és ellenállóképességünket.

Nem kis feladat ez, valamikor azonban mindannyiunknak el kell végeznünk ezt a munkát.

Amikor elakadunk az életünkben, sokszor nem tudjuk, hogyan lehetnénk jobban, és hiába próbálunk meg mindent, a változásra tett erőfeszítéseink egymás után kudarcot vallanak. Közben nem is sejtjük, hogy általában mi magunk állunk a saját boldogságunk útjába. Miért tesszük ezt, mikor tesszük ezt, és a legfőbb kérdés: hogyan hagyjuk abba – egy életre? Ez a könyv ebben nyújt segítséget, miközben megmutatja a kiutat az önszabotáló viselkedés ördögi köréből. Ha tanulunk a legkárosabb szokásainkból, ha az elménk és a testünk alaposabb megismerésével fejlesztjük az érzelmi intelligenciánkat, ha feldolgozzuk a múltbeli traumáinkat, akkor megváltoztathatjuk az életünket, és kiaknázhatjuk a bennünk rejlő lehetőségeket.

Évszázadokon keresztül a hegy metaforája jelképezte az előttünk tornyosuló, leküzdhetetlennek tűnő nehézségeket. A saját belső hegyünk megmászásához el kell fogadnunk az érzéseinket és lelkileg erősebbé kell válnunk, hogy végül felismerjük, a hegy meghódítása valójában nem más, mint önmagunk jobbá tétele.

 

Könyv információk:

 

Eredeti mű: The Mountain Is You:

Transforming Self-Sabotage Into Self-Mastery

Eredeti megjelenés éve: 2020

Libri, Budapest, 2023

232 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636040680

WEBSHOP

MOLY

GOODREADS

(Az értékeléshez olvass tovább!       )

Szerintem…

 

Erre a könyvre teljesen véletlenül bukkantam rá, amikor az egyik munkahelyváltásban és élethelyzeten való változtatásban érdekelt Moly-társam értékelte az angol nyelvű verziót. Mivel az elmúlt 1-2 évben folyamatosan haladok előre, és igyekszem minél inkább rendbe tenni az életem, így igyekszem a helyzetemmel harmonizáló önfejlesztő könyveket levadászni, és ez épp ilyennek tűnt… De nem gondoltam, hogy megjelenik magyarul! Nagyon megörültem, amikor megláttam a Libri kiadó várható megjelenései között! 

Ahogy sejtettem, ez a könyv most nagyon is passzol az életemhez! Fantasztikus halogató voltam, de elképesztő szinten űztem az önszabotázst és a tagadást is, amelyekkel jobbára szépen elgáncsolgatom az életembe térő lehetőségeket… Igyekszem fejlődni és leszokni ezekről a berögződéseimről, és megragadni a kihagyhatatlan lehetőségeket.

 


Ez a kiadvány az olyan csodásan halogató, tagadásban élő, önszabotázst művelőknek szól, amilyen voltam, és amilyen néha még mindig vagyok… Kedves, ugyanakkor célratörő megfogalmazásban érteti meg az olvasóval, hogy mi minden számít önszabotálásnak az életünkben, hogyan ismerhetjük fel azokat a élethelyzeteket vagy szituációkat, amelyekről szeretnénk azt gondolni, hogy jók nekünk, de valójában kártékonyak, és igyekszik megoldást találni az adott gondra.

 

 

Nem arra születtünk, hogy tökéletesek legyünk.

Nem arra születtünk, hogy folyton boldogok legyünk.

Ám ha minden egyes nap vállalni tudjuk, hogy teljes mértékben érző emberek legyünk, még amikor félünk is, gyönyörűen meghaladhatjuk önmagunkat.

 

 

Következetes és jól összeszedett írás arról, hogy bizony el kell engednünk – Sőt! -, el kell gyászolnunk a régi énünket, hogy igazi gyógyulást érhessünk el. Szembesít azzal az író, hogy az életünkben a kritikus pont nem feltétlenül rossz, hanem egy utolsó csepp abban a pohárban, aminek már ideje volt túlcsordulnia, hogy végre összeszedjük magunkat, és változtassunk a dolgokon.

 


Nekem kifejezetten tetszett a könyv stílusa, hogy sokféle lehetséges triggert, önszabotálást, szituációt felvázol, ugyanakkor kitér az érzelmeink megélésének validságára, arra, hogy milyen változások szükségesek az életünkben, hogy miként tudunk felkészülni a radikális változásokra. Érdekes volt, hogy az író nézőpontja az, hogy valami által előrehaladunk, akkor az készség, de ha ugyanez a dolog visszafog minket, akkor önszabotázs. Minden jó lehet rossz, minden rossz lehet jó, és nekünk kell magunkkal törődve, a remélt jövőbe tekintve realizálnunk, hogy mire vágyunk, hol szeretnénk tartani X idő múlva. Minden rajtunk áll, hiszen a magunkat gátló útakadály, a HEGY is mi vagyunk!

 


Összességében

 

Olvasmányos, érdekes könyv, ami segített rávilágítani arra, hogy bár arra törekedtem az elmúlt években, hogy minden káros dolgot megszüntessek az életemben és mindenen úgy alakítsak, hogy nekem megfeleljen, még ma is akadnak olyan helyzeteket, amiken változtatnom kellene a saját érdekemben, és bizony tagadok, önszabotálok!

Sokat adott ez a könyv, így jó szívvel ajánlom mindenkinek, aki úgy érzi, hogy van min változtatni, vagy úgy érzi, hogy valami nem klappol az életében!

 

Értékelés: 5

 

Kinek ajánlom? Azoknak, akik elgáncsolják magukat az életben a halogatásukkal, akik érzik, hogy változásra van szükségük, de nem tesznek a változásért semmit.

 

Kedvcsináló idézetek:

Új életünknek az az ára, hogy feláldozzuk a régit.

Az egyik legkegyetlenebb dolog az életben, hogy milyen magától értetődően halad előre.

Nem a „fejünkben” van a trauma, hanem szó szerint agyunk állapota változott meg, és testünknek csak úgy tudunk segíteni, hogy visszatérjen az eredeti állapotába, ha újrateremtjük a biztonságérzetünket, ami lehetővé teszi, hogy „kikapcsoljuk” az életmentő üzemmódot és visszatérjünk a normális életbe.

Akárhogy is, a lelki egészség nem egyszerűen abból áll, hogy reménykedünk, soha semmi baj nem lesz. Hanem hogy elhisszük, ha lesz is, képesek leszünk kezelni.

A gyógyulás (...) a gödör fenekéről indul.

 

◈ ◈ ◈ ◈ ◈

Nem saját képek. Pinterest táblám: Szeresd magad / Selflove

The Mountain Is You a GoodReadsen

◈ ◈ ◈ ◈ ◈ 


“Az ​életben semmi sem tart vissza jobban saját magunknál.” – szól a Te magad vagy a hegy fülszövege. A könyv címében szereplő hegy jelképezi az előtted magasodó akadályokat, de egyúttal arra is késztet, hogy átgondold, ezek közül mennyi volt az, amit te gördítettél saját magad elé. Tarts velünk, ha érdekel, mit gondolunk Brianna Wiest önfejlesztő könyvéről, és akár nyernél is belőle egy példányt.

 

 

 

Nyereményjáték:

 

Mostani nyereményjátékunkban nem az a célunk, hogy megoldandó feladatot adjunk számodra, hanem egy kis közös gondolkodásra invitáljunk.

Azt kérjük tőled, a játék három állomásán írj 3 különböző dolgot (pontosabban egyet-egyet mindegyik állomáson), amin jelenleg dolgoznál az életedben, vagy három olyan életstílust/gondolkodásmódot, ami inspirál. Ez lehet bármi a slow livingtől a meditáción át a halogatásig. :)

 

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

 

 

a Rafflecopter giveaway

 

BLOGTURNÉ ÁLLOMÁSOK:

 

[BLOGTURNÉ KLUB]

04.17. Könyv és más

04.18. Readinspo

04.19. Hagyjatok! Olvasok!

 

 


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése