Mindketten összezavarodtak. A múlt és a jelen összeütközött, a „normális”, az „örökké” és a „velem soha nem történhet meg” törött darabkáit hagyta az utcán.
|
Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.
Anne szenvedélye egész életében a tűzoltás volt. A rengeteg izmos, tetkós pasi között egyetlen lányként mindig is megállta a helyét. És ott volt az az egy bizonyos kolléga, Dannyboy, aki megbabonázó kék pillantásával már a kezdetektől felperzselte őt.
Azonban amikor egy raktártűz tragikus véget ér, és Anne elveszíti az egyik kezét, Danny pedig – aki saját maga mentése helyett csakis a lány életben tartásával törődött – számos súlyos sérüléssel kerül a kórházba, az életük egész más irányt vesz. A felgyógyulás után Danny az ivásba menekül, Anne pedig gyújtogatási nyomozónak képezteti ki magát, és próbál tiszta lappal indítani, elfeledve a régi barátokat, a régi életét, miközben a szíve még mindig a tűzoltásért dobog.
Persze a múltat nem lehet csak úgy kitörölni, és ahogyan Anne és Danny útjai újra keresztezik egymást, nem sokáig tagadhatják a köztük lévő őrült mágnesességet. Miközben próbálják meggyógyítani egymás lelkét és a sajátjukat is, annyi forró szexszel segítve ezt, amennyivel csak tudják, újabb veszély fenyegeti őket, amikor Anne gyanítani kezdi, hogy a város egyik legbefolyásosabb emberének köze van a sorozatos raktártüzekhez. És mint tudjuk, a tűzzel vigyázni kell, mert könnyen megégethet.
Könyv információk:
Eredeti mű: Consumed
Eredeti megjelenés éve: 2018
Maxim, Szeged, 2019
448 oldal · puhatáblás ·
ISBN: 9789634991342 ·
Fordította: Stier Ágnes
|
Sorozat:
0,5-0,7.
The Wedding from Hell
(nem befejezett)
♡
|
(Az értékeléshez olvass tovább! ⇩ ⬇ ⇩ ⬇ ⇩ )
Miért olvastam el?
Az írónő Fekete Tőr Testvériségének majd az összes részét olvastam, és totál odáig vagyok a stílusáért, a tragédiáiért és azért, ahogy a karaktereivel bánik… H megjelenik egy J.R. Ward mű, akkor azt muszáj elolvasnom! Akkor is, ha realista regény… Ilyet eddig még nem olvastam az írónőtől.
A történetről (enyhén spoileres a regény elejére)…
Ez a regény valami elképesztő! Annyira drámai a kezdete, hogy szinte levegőt se vettem, amíg el nem jutottam egy „Tíz hónappal később” feliratig. Történetünk kezdetén Anne Ashburn (a csapat egyetlen női tűzoltója és a városi tűzoltó parancsnok húga) egy kollégájával bemegy egy égő épületbe, ahol a nő bent ragad. Mivel veszélyes lenne kimenteni, megpróbálják megakadályozni, hogy ráomoljon az épület… Nos, ez nem tetszik a csapattársának, „Dannyboynak”, aki nemrég egy feledhetetlen éjszakát töltött Anne-nal, és a megmentésére siet, így a 499-es tűzoltóállomás két embert is elveszít a csapatból!
Míg Dannynek „csak” fel kell épülnie, addig Anne-t csak a keze feláldozásával tudta kimenteni a férfi, így végleg befellegzett neki, mint tűzoltónak. 10 hónappal később a sebeiket nyalogatva próbálnak észhez térni, új életet kezdeni vagy a régit folytatni – a másik nélkül.
Szerintem…
Hétköznapi emberként vajmi keveset tudhatok arról, hogy egy tűzoltó (vagy mentős/rohammentős) mennyi tragédiát láthat egy élet alatt. El sem tudom képzelni, hogy mennyire megülheti a lelküket a sok szörnyűség, és hogy hogy bírják feldolgozni ezeket. Ebben a történetben nagyon sokat foglalkozik az írónő a tűzoltók lelki világával és a traumáikkal. Ki így, ki úgy küzd meg a démonaival a regényben: van, aki elzárkózik az érzelmek elől, mások isznak vagy drogoznak, de akadnak autót vagy házat felújítók is... Rendesen szívszorító élmény ezeket a részeket olvasni, pedig csupán egy felnőtt erotikus-romantikus regény hátterét alkotják!
A főszereplő páros is rengeteg traumát élt át a munkájuk során, míg az olvasó csak a legmeghatározóbbat éli át velük: azt, amikor Danny levágja a nő kezét, hogy megmentse. Tényleg levegő visszafojtva olvastam a regény felvezetését, de a későbbiekben sem lett könnyedebb a sztori. Természetesen akadnak benne humoros, szerelmes részek, amelyek feloldják valamelyest a rengeteg drámát, de alapvetően nem egy vidám történet. Iszonyatosan jó az írónő stílusa, magával sodorja az olvasót a történet és a rengeteg mellékszál! Anne nyomozása a Tűzvizsgálati Hatóságnál, a kóbor kutyus örökbefogadása körüli hercehurca, a kollégájuk (Moose) elbaltázott házasságának problémái, Danny önromboló életmódja, de akár említhetem Anne bátyjának, Tom Ashburn parancsnok harcát a polgármesterjelölt nővel vagy önmagával.
„Amikor Anne a férfi elgyötört szemébe nézett, tudta, hogy mind őrültek. Mind egy szálig, akik egyenruhába bújnak, a testüket és az elméjüket belevetik a nyílt tűzbe, kevés pénzért és nagy kockázatért, idegenek kedvéért, olyan háziállatokért, amik nem az övék, házakért, amik nem az övék, emberekért, akikkel nem állnak rokonságban… mind őrültek voltak.”
|
Habár néha úgy éreztem, hogy túl sok a dráma, bőven kárpótolt ilyenkor a rengeteg izgalmas karakter! A főszereplők nagyon hamar a szívembe lopták magukat – főleg Danny -, mert erősek, nem adják fel, és rendkívüli a hozzáállásuk az élethez. Nem arról van szó, hogy sosem süllyednek apátiába, hanem tesznek azért, hogy kimásszanak belőle. Nem is tudom elképzelni, hogy micsoda lelkierő kellett Anne-nak a protézises élethez, de imádtam a férfi őszinteségét azzal kapcsolatban, hogy majd eleped a nőért annak ellenére, hogy bűntudata van a tettei miatt.
Összességében
Elképesztő ez a sztori ezekkel az erős és bátor tűzoltókkal, igazán torokszorító élmény volt. Mennyi tragédia fér el párszáz oldalban! Szerencsére a rengeteg drámát Anne és Danny szerelmének a története valamelyest feloldotta. A történetet nagyon élveztem, rendkívül izgalmas és fordulatos az elejétől a végéig. Szerintem az írónő rajongói nem fognak csalódni se a sztoriban, se a karakterekben – nagyon ütős lett a végeredmény. (Hol a folytatás?)
Kedvenc: Hamu részei, Tom változása
Értékelés: 5
Ajánlom azoknak, akik…
> …szeretik J.R. Ward történeteit
> …kedvelik a tűzoltós, romantikus regényeket.
> …odáig vannak a hatalmas, izmos, tetovált pasi főszereplőkért.
Kedvcsináló idézetek:
v
– Tényleg? Hülyének nézel? – Anne mély levegőt vett. – Megmondom, hogy fogok én arra tekinteni, ami köztünk történt. Olyan film volt, ami vígjátékként indult, aztán kínos váltással romantikus lett, és a végén Anthony Hopkins megette valakinek a máját lóbabbal és egy kurva Chiantival. Végigültem, pár része tetszett, de összességében lepontozom a Rotten Tomatoeson, mert a sztori kicsit sem tűnt hihetőnek, a csavar jó volt, de egyáltalán nem hihető, a férfi főszereplő pedig egy egydimenziós szexuális ragadozó. Ég veled, Danny!
v
A tragédia csupán egy pillanat. A miatta viselt felelősség örökké tart.
v
Az élet már csak ilyen. A szokás és a rutin miatt állandónak érezzük a dolgokat, de ez csupán az ismétlődés nagyon törékeny talapzatán álló illúzió volt. A változásban és a káoszban sokkal nagyobb eséllyel bízhatunk. Így legalább az ember nem lepődik meg annyira, amikor a dolgok gallyra mennek.
v v v v v
A képek a Pinterest táblámról származnak:
Consumed a GoodReads-en.
v v v v v
Tyler és Taylor Maddox után újabb bátor és szemrevaló tűzoltó szerelembe esésének történetét hozta el a Maxim Kiadó, hiszen a napokban jelentették meg J.R. Ward Lánglovagok sorozatának első kötetét.
Nyereményjáték:
Mostani blogturnénk mindhárom állomásán egy-egy tűzoltós románc teljes címét kell kitalálnotok a szerzők monogramjai, valamint a főszereplő lánglovag neve alapján.
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő emailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)
|
BA & Gabe Sullivan
ÁLLOMÁSLISTA:
12.02. – Angelika blogja
12.05. – Hagyjatok! Olvasok!
12.08. - Betonka szerint a világ...
|
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése